
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 5.6 pF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 0.5 pF |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 500 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Height | 500 µm |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01189 | $0.11890 |
| 50 | $0.01123 | $0.56150 |
| 100 | $0.01060 | $1.06000 |
| 500 | $0.00693 | $3.46500 |
| 1000 | $0.00623 | $6.23000 |
| 3000 | $0.00560 | $16.80000 |
| 5000 | $0.00504 | $25.20000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
